Petr Linhart (CZ)

Petr Linhart (CZ)

Peter-linhart-2.jpg

Písničkář, poutník a milovník pohraničních krajin Petr Linhart si svůj žánr nazval landscape folk.
Jeho písně jsou totiž inspirovány konkrétními místy a příběhy, které se zde odehrály.
Koncert je propojením příběhů v písních a barvitého vyprávění o místech, odkud přišly.

Petr Linhart vydal zatím čtyři alba. Sudéta (2007) a Rozhledna (2015) měly nominaci na Anděla, dalším albem je Autobus do Podbořan z roku 2010 a nedávno vyšlo album Milostné vzpomínky na Čp.8, sestavené z písní Jaroslava J. Ježka, frontmana někdejší karlovarské formace Čp.8). Další, s pracovním názvem Nezvěstní, se právě připravuje.

Petr Linhart vystupuje především sólově, někdy také v duu s  kytaristou Josefem Štěpánkem, případně i v triu, jehož dalším členem je kontrabasista Jaromír Honzák.

Petr Linhart je také členem volného sdružení Osamělí písničkáři.

Hudbu a texty ale nepíše jen pro sebe - spolupracuje nebo spolupracoval s Františkem Segradem, Michalem Horáčkem, Lenkou Novou, Janem Spáleným, Petrem Mikšíčkem, Františkem Stralczynským.

Je členem spolku Pod střechou, který oživuje opuštěný mariánský poutní kostel ve Skokách u Žlutic a spolupracuje také se spolkem DoKrajin, který vyvíjí řadu aktivit v česko-německém pohraničí.

V roce 1987 spoluzakládal nedávno opět oživenou kapelu Majerovy brzdové tabulky, pro kterou napsal písně na pět řadových alb, v letech 1982 - 1985 byl kytaristou kapely Čp.8.

www.petrlinhart.cz
aktuálně


24.6.2020  Folk blues beat festival Valašský špalíček je za dveřmi. Osmatřicátý ročník se uskuteční v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí ve dnech 25. až 27. června 2020. Zahájení... 
 

mapa stránek © 2020, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí