Mungo Jerry (UK)

Mungo Jerry (UK)

Mungo-jerry-3.jpg

Poprvé do České republiky přijede legendární kapela Mungo Jerry v čele s Rayem Dorsetem, kytaristou, zpěvákem a většinovým autorem jejích hitů, včetně nejslavnější pecky In the Summertime, která na prahu sedmdesátých let vystřelila kapelu raketovou rychlostí do hvězdných pozic. Mungo Jerry ovšem nejsou kapelou jednoho hitu a za svou nejznámější písničkou dokázali poslat do hitparád další hitovky jako Baby Jump, Lady Rose nebo Alright, Alright, Alright.

Dosud Mungo Jerry koncertovali nejblíže v Německu, České republice se zatím obloukem vyhýbali. To se letos po dvouletém vyjednávání podařilo prolomit a návštěvníci folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček se mohou těšit na celovečerní koncert, který nabídne průřez dlouhou hudební kariérou slavné skupiny.

Jednasedmdesátiletému Rayi Dorsetovi všichni kromě rodiny říkají Mungo Jerry, podle jednoho hrdiny Mungojerrie ze sbírky Praktická příručka o kočkách básníka a dramatika T. S. Eliota, na jejíž námět vznikl také slavný muzikál Cats. I přes svůj věk Mungo Jerry stále jezdí po světě, koncertuje a píše nové skladby. Se svou třetí ženou žije v Bournemouthu, ale dětství prožil v západním Londýně, kde jej hudba, díky muzikální rodině, provázela celým dětstvím. Velký vliv na něj měl Doneganův skiffle z padesátých let, Presleyho raný rock´n´roll i muzikálový herec, tanečník a zpěvák Fred Astaire.

Mungo Jerry se řadí k legendám britské hudební scény šedesátých a sedmdesátých let, jež Valašský špalíček každoročně představuje. Připoměňme v této souvislosti koncerty kapel Nazareth (2014), The Pretty Things (2015), The Crazy World of Arthur Brown (2016), Swinging Blue Jeans (2016) či Maggie Bell a Pete Brown (2017). 

 

Oficiální stránky

YouTube

 

 

 

 
aktuálně


13.6.2018  V sekci program  naleznete kompletní časový harmonogram 36. ročníku festivalu Valašský špalíček! 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí