Milo Ensemble (PL / International)

Milo Ensemble (PL / International)

milo-ensemble.jpg

MILO Ensemble je skupina založená hudebníky z různých kontinentů. Hudba v podání kapely má blíže ke kořenům etna a hraje se na akustických nástrojích – saxofony, klarinet, oud, saz, santur, trombity, bubny, kalimba. Jejich hudební mix je inspirován regionem východního Středomoří, polskou lidovou hudbou, západní Afrikou, Tibetem a jazzem. Koncert uskupení Milo Ensemble je formou cestování napříč kontinenty a styly. Tvůrce MILO Ensemble je neúnavným hledačem nových zvuků – Milo Kurtis – spoluzakladatel MAANAM, člen Osjanu, Izraele, Voo Voo a dalších hudebních ikon z Polska. Milo byl také pozván k nahrávání různých umělců jako host jako Tomasz Stańko, se kterým nahrál dvě alba (Osjan a Tribute to Don Cherry). Objevil se na pódiu se známým spolutvůrcem bezplatného Jazzu – Donem Cherrym. Proto do svých kapel pozval další americké umělce jako Bob Stewart nebo Peter Apfelbaum.

 

 

Spolufinancováno v rámci víceletého programu NIEPODLEGŁA na období 2017–2022 v rámci grantového programu Institutu Adama Mickiewicze „Kulturní mosty“.

 

koncert podporuje: 

         
aktuálně


26.6.2021    Výjimečný holandský kytarista Jan Akkerman, jehož hudební mistrovství oceňovali i kytaroví hrdinové jako Brian May nebo B. B. King, je u nás známý hlavně z mezinárodně... 
 

mapa stránek © 2021, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí