Jakub Noha (CZ)

Jakub Noha (CZ)

Jakub-noha.jpg

Repertoár Jakuba Nohy je téměř zcela autorský a zplodil jej on sám. Žánrově se pohybuje tak zhruba od dylanovského folku nasáklého blues po rock. Vlivy jdou dále od Beatles přes Neila Younga po Toma Waitse a trochu toho českého koření.

Písničkaří od časných 70. let minulého století. Největší rozmach byl v 80. letech, kdy jezdil hodně po klubech. Byl tak pravidelným vystupujícím v klubech v Brně, Ostravě, Olomouci, ale i v Plzni a konec konců i v rodné Praze a jinde. 

Po roce '89 vydal u brněnské MUA LP "Popelka jde na ples", pak u FT records "Kde je ten ráj". Později pak u Indies alba "Tady někde", "NA PRAHU!" a "Ryba nebo pták...". Naposledy vyšlo v roce 2013 album "Poztácené nitě" u slovenských Pavian records. Indies tento podzim 2017 vydávají komplet 8 CD s raritními a živými nahrávkami od jeho dřevních dob po současnost. 

Rád by v dohledné době vydal další album s novými písničkami, dává dohromady repertoár.
aktuálně


24.6.2020  Folk blues beat festival Valašský špalíček je za dveřmi. Osmatřicátý ročník se uskuteční v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí ve dnech 25. až 27. června 2020. Zahájení... 
 

mapa stránek © 2020, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí