Hladolet (CZ)

Hladolet (CZ)

maxresdefault-2.jpg

Hladolet, brněnská kapela, která hraje rock s příměsí jazzu a dalších stylů, vydá reedici své deset let staré nahrávky Faun v zahradě světel. Původní album doplní bonusový disk s koncertními záznamy a demonahrávkami, které mapují historii kapely od jejího vzniku v roce 1999 po rok 2003.

Skupina Hladolet měla první vystoupení v dubnu 1999. Její základ tvořilo původně folkové duo Břetislava Bartuska a Petra Pantůčka, kteří si v první fázi přizvali Dušana Součka (el. kytara) a Pavla Koláčka (bicí). Hned na prvním koncertě se hudebníci seznámili s členy skupiny U. K. Band, především Jiřím Salajkou (housle) a Vilémem Hudečkem (perkuse), kteří se později také stali členy Hladoletu.

Vedle vlastních instrumentálních skladeb měla skupina v první fázi své existence v repertoáru mimo jiné zhudebněné básně Josefa Kainara a Františka Gellnera a celé písně si půjčovala například od Neila Younga nebo Oldřicha Janoty. Jako textař s kapelou spolupracoval například hudební publicista Petr Gratias a později se dvorním textařem kapely stal Vilém Hudeček.

 


Sdílej: linkuj.cz icon jagg.cz icon vybrali.sme.sk icon Google icon Facebook icon delicious.com icon digg.com icon diigo.com icon pridat.eu icon bookmarky.cz icon


aktuálně


27.6.2017  V uplynulém týdnu se ve Valašském Meziříčí uskutečnil 35. ročník folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, který návštěvníky přenesl do zlatých časů bigbítové éry, nabídl... 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí