Valašský špalíček bude!

Valašský špalíček bude! | 5.6.2020

FB-udalost-VS-2020-FIN.jpg

Dlouho jsme vás napínali, jak to bude s letošním ročníkem Valašského špalíčku a naše nervy zase napínaly vám všem známé neblahé okolnosti. Vlastně jsme vám od poloviny března neuměli sdělit nic zásadního. Věřte však, že jsme od začátku nouzového stavu byli v kontaktu s jednotlivými účinkujícími, s lidmi, kteří se v té situaci nějak orientovali, a jednali s nimi o možných variantách dalšího postupu. Nicméně, do konce minulého týdne, kdy byl vládou avizován plán rozvolňování přijatých opatření proti šíření viru Covid-19, v tom bylo víc otazníků než reálných možností. Situace se ale zvolna mění, snažíme se věřit, že k lepšímu, a současné podmínky dávají našim představám přesnější obrysy. Jistěže, všichni stále bereme v úvahu, že vše se může ze dne na den změnit zásahem ještě vyšší moci, než je ta demokraticky zvolená. Nicméně, všichni víme, že ve vyšinuté době je třeba se chovat normálně, a mnozí z vás pamatují časy, jež nám pomáhala přežít právě ta hudba, kterou potkáváte na Valašském špalíčku. A teď, dámy a pánové, přišla chvíle, kdy je třeba té hudbě splatit dluh. Věříme, že nám v tom pomůžete.

 

38. Valašský špalíček - Folk blues beat festival 2020 se tedy uskuteční v původně plánovaném termínu 25. – 27. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokračuje předprodej třídenních festivalových vstupenek za výhodnou cenu 520 Kč. Jednodenní vstupenky půjdou do prodeje až v případě, že to umožní kapacita areálu a pravidla zatím stále platná pro pořádání kulturních akcí. Cena jednodenních vstupenek pak bude podobná startovací cenně těch třídenních permanentek.

 

Vzhledem k situaci samozřejmě dochází k jistým úpravám festivalového programu. Bohužel tu letos neuvidíme účinkující z Velké Británie, jako je The Blues Band s Paulem Jonesem, bývalý kytarista a zakládající člen kapely Thin Lizzy Eric Bell, bluesman Dave Kelly, nepřijede letos ani holandská skupina Livin´ Blues Xperience, vedená frontmanem a zakládajícím členem Nickem Christiansenem, pravděpodobně zde neuvítáme polskou bluesovou delegaci... Pokud ale vše dobře dopadne, o tyto legendy a pozoruhodné umělce nakonec nepřijdete. Se všemi jsme se dohodli na jejich účasti v roce 2021.

 

Věříme však, že okolnostmi vynucené změny nesnižují kvalitu programu a nepoznamenají atmosféru letošního ročníku. V následujících dnech zveřejníme všechny interprety, kteří na Valašský špalíček přijedou. A všem, s nimiž jsme se dokázali domluvit, náleží náš dík za vstřícné jednání, za pochopení situace, v níž se nachází idealistický tým organizátorů alternativního festivalu. Na druhé straně, všichni vidíme, že ta cesta k porozumění letos vede přehlednější krajinou, neb situace, s níž se musíme vyrovnat, je stejně těžká pro pořadatele i pro umělce. Těšit se tedy můžete například na Václava Neckáře se skupinou Bacily, na jazzrockové veterány Jazz Q s Martinem Kratochvílem a kapelu Impuls s kytaristou Zdeňkem Fišerem, na bluesmana Geralda Clarka z Jihoafrické republiky, zpěváka Františka Segrada s kapelou, Američana Tonyho Ackermana, britského písničkáře Jamese Harriese, Luboše Andršta s Emilem Viklickým a Janem Hrubým, soubor C&K Vocal, který letos slaví 50 let na scéně, a další...

 

Konání festivalu Valašský špalíček se samozřejmě bude řídit danými hygienickými podmínkami, které stanovuje Ministerstvo zdravotnictví ČR pro konání kulturních a společenských akcí a budou platné k datu konání 38. ročníku. Prosíme o návštěvníky o jejich dodržování. Z tohoto důvodu jsou nyní prodávány vstupenky do kapacity 300 osob, jež by mělo rozvolňování povolit od pondělí 25. května 2020.

 

Pro více informací sledujte náš facebookový kanál. Děkujeme, že jste s námi. Těšíme se na vás!

 

aktuálně


24.6.2020  Folk blues beat festival Valašský špalíček je za dveřmi. Osmatřicátý ročník se uskuteční v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí ve dnech 25. až 27. června 2020. Zahájení... 
 

mapa stránek © 2020, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí